Haberler

ACİL SERVİS RÖNTGEN BİRİMİMİZ AÇILDI...

HASTALAR RÖNTGEN İÇİN ACİL SERVİSTEN ANA BİNAYA GİTMEKTEN KURTULDU…

Alsancak Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesi ana binası ile acil servis binası iki ayrı blokta yer aldığından, arasında fiziki bir bağ bulunmamaktaydı. Acil servise başvuran ve röntgen çekimi gereken hastalar, ana blokta bulunan radyoloji birimine gitmek zorunda kalıyorlardı. Hastane Yönetimi, hastaların bahçe içerisinden taşınarak radyoloji birimine gitmek zorunda olmalarından kaynaklanan olumsuz durumun ortadan kaldırılması amacıyla; Acil servisin hemen yanında bulunan teknik atölyeyi, 2016 yılı Haziran ayında, atıl durumda bulunan yakıt deposunun yeniden düzenlenmesiyle oluşturulan başka bir alana taşınmıştı.

Teknik atölyenin kaldırılmasıyla boşalan alanda acil servis röntgen birimi oluşturuldu. Hastaların acil servisten çıkmadan röntgen çekimlerinin gerçekleşmesini sağlayan birim, Türkiye Atom Enerjisi Kurumundan (TAEK) çekim lisansı aldıktan sonra hizmete açılmıştır.

Acil servis röntgen birimi sayesinde; Hastaların hastane bahçesi içerisinden geçerek röntgen çekimine gitmeleri nedeniyle oluşan mağduriyetleri giderilirken, çekim için harcanan zaman kaybı ve personel iş gücünde de azalma sağlandı.

Bununla beraber, Tarihi binada bulunan acil röntgen girişi, tarihi dokuya uygun olarak revize edilerek görsel bir bütünlük kazandırıldı. Teknik atölyenin kaldırılması sonrasında tadilat ve tefrişatı tamamlanan alanda, röntgen ve röntgen kayıt biriminin yanısıra; günübirlik infüzyon tedavisi alan hastalar için, günübirlik infüzyon odası; fiili olarak çalışmaya başlamasına rağmen fiziki mekan yetersizliği sebebiyle yer tahsisatı yapılamayan İş Sağlığı Ve Güvenliği Uzmanına İş Sağlığı Güvenliği Birimi ve Kriz Odası, Biyomedikal Tüketim Depo, Klinik Mühendislik Birimi, Nöbetçi Teknisyen Odası oluşturuldu.

İzmir İli Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Ahmet Emin ERBAYCU, 23.12.2016 tarihinde Alsancak N.S.İ. Devlet Hastanesini ziyaret ederek yeni açılan birimleri yerinde gezdi. Öncesinde Alsancak Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesi Yöneticisi ve Başhekimi Op. Dr. Birol DURUKAN tarafından, İzmir İli Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri, Diğer Kurum Yöneticileri ve hastane çalışanlarına, yeni düzenlenen birimler ve göreve geldikleri 2015 yılından bu yana yapılan yeniliklerle ilgili bilgi verildi.

Hastane Yöneticisi ve Başhekim Op. Dr. Birol Durukan, “2015 yılı Nisan ayında Genel Sekreterimiz ve hastane çalışanlarımızın katılımıyla gerçekleştirilen istişare toplantısında, uzun zamandır hastanede çalışan personeller tarafından hastanenin çok eski olduğu ve çok uzun zamandır cihazların yenilenmediği söylenmişti. O tarihten günümüze birçok yeni cihaz alınıp, tadilat ve tefrişat işlemleri yapıldı. Yeni açılan birimler, İzmir’in merkezinde bulunan ve hasta yoğunluğu fazla olan hastanenin acil servisinin işleyişini çok rahatlattı" dedi. Sağlıkta dönüşüm programları kapsamında her geçen gün yeni birimlerin oluşturulduğunu ifade eden DURUKAN, 134 adet hasta yatağının 3 motorlu modern yataklarla değiştirildiğini, yeni bir Doppler USG cihazı, EEG ve EMG cihazı da alınarak halkımızın hizmetine sunulduğunu belirtti. Diş ünitesinde de yenileme çalışmalarının devam ettiğini kaydeden DURUKAN, bir diş ünitinin daha yenilendiğini söyledi.

İzmir İli Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç Dr. Ahmet Emin ERBAYCU, “Çalışanların isteklerine yönelik geri dönüşlerin olduğunu görmek çok güzel. Bu hastanede yapılan iyi uygulamaları diğer kurumlarımızla da paylaşacağız. Çok güzel işler yapılmış ama yetmez. Hem hastalarımızın daha iyi hizmet alması, hem de çalışanlarımızın işlerini daha iyi koşullarda, daha mutlu yapabilmesi için 2017 yılında da aynı şekilde çalışmaya devam edeceğiz dedi.” 

                       

Haber Listesine Geri Dön© 2012 T.C. Sağlık Bakanlığı Alsancak Nevvar-Salih İşgören Devlet Hastanesi. Tüm Hakları Saklıdır.