Haberler

HASTANEMİZE YENİ MODERN CİHAZLAR ALINDI.

 

 

Hastanemiz ameliyathanesine tam otomatik ve yarı otomatik olmak üzere 2 adet ameliyat masası alındı. Bu ameliyat masaları sayesinde özellikle skopiyle yapılan ameliyatlar daha konforlu hale getirildi.

Yeni alınan Renkli Doppler USG cihazıyla birlikte, radyoloji görüntüleme ünitemizde kullanılan tüm Ultrason cihazları RENKLİ DOPPLER özellikli hale geldi.

 

 

Hastanemiz diş ünitesi yeni bir diş üniti daha alındı. 2016 yılında yapılan düzenleme çalışmalarıyla ünitenin su, gider altyapısı ve elektrik sistemi yenilenmiş, fayansları ve bazı dolaplar değiştirilmiş, çürümüş durumda olan kalorifer boru ve petekleri yenilenerek yıpranmış durumda olan zemin yeni PVC ile kaplanmıştı.

Ayrıca ünitenin girişi genişletilerek bekleme alanına çağrı ekranı koyulmuş ve girişe fotoselli otomatik kapı takılmıştı.

Üniteye yeni bir diş üniti daha alınarak yenilenen ünit sayısı 3’e çıkarıldı.

Hastanemiz ameliyathanesinde merkezi aspiratör sisteminin yetersiz kaldığı durumlarda kullanılmak üzere 4 adet otomatik seyyar aspiratör cihazı alındı.

 

 

 

Haber Listesine Geri Dön© 2012 T.C. Sağlık Bakanlığı Alsancak Nevvar-Salih İşgören Devlet Hastanesi. Tüm Hakları Saklıdır.