Haberler

ENDOSKOPİ ÜNİTEMİZ DÜNYA STANDARTLARINI YAKALADI...

2016 yılı Mayıs ayında, günümüz koşullarına uygun olmayan endoskopi ünitesi yerine; 2 hastaya aynı anda endoskopik işlemin uygulanabileceği modern endoskopi ünitemiz oluşturulmuştu.

Şimdi de Endoskopi Ünitemize alınan son teknoloji endoskopi cihazımızla hastalarımıza verdiğimiz hizmeti daha yukarılara taşıdık.

Hastalara uygulanacak tanı ve tedavi işlemlerinde kullanılan cihazların hayati öneme sahip olduğunu belirten Hastane Yöneticisi ve Başhekimimiz Op. Dr. Birol DURUKAN, “Sağlık Bakanlığımız tarafından başlatılan sağlıkta dönüşüm programı kapsamında, azami koşulları sağlamak amacıyla, 2015 yılından bu yana hastanemizde yaptığımız yenileme çalışmalarıyla gerek ünitelerin fiziki şartlarının, gerekse tanı ve tedavi işlemlerinde kullanılan cihazların, günümüz teknolojilerine uygun olması için çalışıyoruz.  Hastanemiz birimlerinde kullanılan tıbbi cihazların neredeyse tamamına yakınını yeniledik. Başta kanser olmak üzere sindirim sisteminin, diğer hastalıklarının tanısında önemli bir yere sahip olan gastroskopi ve kolonoskopi işlemlerinin yapıldığı ünitemizde kullanılan cihazlarımız dünyadaki son model örnekleriyle aynı hizaya gelmiştir. Cihazlarımızın hastanemize kazandırılmasında büyük payı olan İzmir Kuzey Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliğimize teşekkür ederiz. İşinde uzman, özverili personelimizle İzmirli hemşerilerimizin hizmetindeyiz” dedi. 

    

 

Haber Listesine Geri Dön© 2012 T.C. Sağlık Bakanlığı Alsancak Nevvar-Salih İşgören Devlet Hastanesi. Tüm Hakları Saklıdır.