Haberler

ÖNCELİKLİ HIZLI BEKLEMEDEN MUAYENE İÇİN MHRS´Yİ SEÇİN...

Sağlık Bakanlığı tarafından hastaların daha rahat ve konforlu hizmet alması, zaman kaybının önlenmesi amacıyla Mart 2012’de başlatılan MHRS (Merkezi Hekim Randevu sistemi) randevu sistemi projesi 5. yılını tamamladı.

Tüm sağlık kurumlarında olduğu gibi hastanemizde de MHRS randevu sisteminin hastalarımız arasında yaygınlaşmasını sağlamak için çalışmalar yapıldı.

İstatistiklere göre; 2013 yılında hastanemiz polikliniklerinde muayene olan 537.740 hastanın 115.000’i  (%21) MHRS’den randevu alarak muayene olurken; 2016 yılında 605.331 hastanın 178.537’si (%30) MHRS sistemi ile muayene olmuştur.

Hastanemiz, İzmir Kuzey Genel Sekreterliği’ne bağlı 19 sağlık kuruluşu içerisinde poliklinik hasta yoğunluğu olarak 4. sırada bulunmaktadır.

Alsancak Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesi olarak; hastanemizde gereksiz vakit kaybı ve yığılmaların önlenmesi, sıra almak için yaşanan tatsızlıkların önüne geçilmesi için tüm vatandaşlarımızı muayene olmadan önce MHRS’den randevu almaya davet ediyoruz.

MHRS’DEN RANDEVU ALMAK İÇİN;

1. Sağlık Bakanlığı’nın 182 nolu telefonunu arayarak muayene olmak istediğiniz hastane doktor ve branşı belirterek uygun olan tarih ve saatte randevunuzu alabilirsiniz.

2. Sağlık Bakanlığının hastanerandevu.gov.tr sitesine girerek TC Kimlik numaranız ve MHRS şifrenizle giriş yaparak muayene olmak istediğiniz doktor ve branş için randevu alabilirsiniz.

3. Hastanemiz web sitesinden (http://alsancakdh.saglik.gov.tr) e-182 Online Randevu Merkezi linkine tıklayarak TC Kimlik numaranız ve MHRS şifrenizle giriş yaparak muayene olmak istediğiniz doktor ve branş için randevu alabilirsiniz.

 

Haber Listesine Geri Dön© 2012 T.C. Sağlık Bakanlığı Alsancak Nevvar-Salih İşgören Devlet Hastanesi. Tüm Hakları Saklıdır.